Solistki Zespołu „Wielokropek” w Pradze

ico

W dniach 28-31.10.2019 roku odbył się XI Międzynarodowy Festiwal Młodych Talentów "Złote Talenty w Złotej Pradze" w Republice Czeskiej. To był jedenasty wyjazd solistek Zespołu "Wielokropek" na te prestiżową imprezę artystyczną. W festiwalu uczestniczyło 80 wykonawców w kategoriach: piosenka estradowa, piosenka ludowa, zespoły wokalne, wokalno-taneczne i taneczne. Wystąpili młodzi artyści z ośmiu państw europejskich: Czech, Estonii, Rumunii, Ukrainy, Litwy, Rosji i Polski. 

Czytaj więcej...

Szczepienia

szcze4pienieW gminie Wołczyn trwa akcja bezpłatnych szczepień profilaktycznych. Chodzi o szczepienia przeciwko meningokokom typu C, które wywołują sepsę. Szczepienia kierowane są do dzieci 6-letnich, czyli jest to rocznik 2013. Rodzice lub opiekunowie prawni powinni zgłosić się z dzieckiem do Poradni Dzieci Zdrowych w przychodni, której jest zapisane dziecko. Szczepienia są bezpłatne a wykonywane są do 15 listopada.

Olimpiada Seniorów

ikoSeniorzy z Wołczyna 28 października wzięli udział w III Wojewódzkiej Olimpiadzie Sportowej dla Seniorów. Impreza odbyła się w Stegu Arena w Opolu. Kilkadziesiąt drużyn z województwa opolskiego rywalizowało w pięciu konkurencjach.

Czytaj więcej...